Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Układanie glazury, gresu, terakoty i płytek podłogowych - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Dodano
Remonty Na czas, Kafelkowanie, Kg, Szpachlowanie, Malowanie, profesjonalnie

Remonty Na czas, Kafelkowanie, Kg, Szpachlowanie, Malowanie, profesjonalnie

Gdyniapomorskie 2018-08-08
znajdzto.pl / ... / Remonty i wykończenia / Układanie glazury i terakoty
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu UKŁADANIE GLAZURY I TERAKOTY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu UKŁADANIE GLAZURY I TERAKOTY z miast:

Zastosowanie terakoty, glazury i gresu

 

Materiał przeznaczony do wyłożenia podłogi powinien być dostosowany do rodzaju pomieszczenia i stopnia eksploatacji podłoża. Równie ważna jest znajomość cech i różnic między poszczególnymi rodzajami materiałów.

 

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów płytek ceramicznych – glazura, terakota i gres. Obecnie działa także wiele firm świadczących usługi układania terakoty, gresu oraz inne usługi glazurnicze. Powstają nowe przedsiębiorstwa, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów. Wraz z pojawianiem się nowych mieszkań i rozwojem budownictwa usługowego rośnie zapotrzebowanie na usługi układania różnego rodzaju płytek. Popularność glazury, terakoty czy gresu wynika zarówno z szerokiej dostępności tych materiałów, jak i z możliwości praktycznego ich zastosowania. Zaletą ich jest łatwość w utrzymaniu czystości przy minimalnym nakładzie środków i pracy oraz odporność na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Wprawdzie koszt układania terakoty, glazury czy gresu jest wyższy, niż w przypadku układania paneli podłogowych, to nakłady zwracają się w postaci zaoszczędzonych pieniędzy na konserwację czy zakup specjalnych środków czystości.
Płytki różnego rodzaju znajdują zastosowanie w mieszkaniach w łazienkach, toaletach, natryskach, kuchniach, przedpokojach, a także w miejscach użyteczności publicznych, np. w holach, korytarzach, salach konferencyjnych, aulach, klatkach schodowych, tarasach, werandach, warsztatach mechanicznych, basenach, w szpitalach, przychodniach i wielu innych miejscach. Firmy zajmujące się układaniem gresu, terakoty czy glazury wykonują usługi zarówno dla właścicieli domów i mieszkań, wspólnot mieszkaniowych, firm, sieci handlowo-usługowych, jak i instytucji państwowych. Poszukując odpowiedniego fachowca, najlepiej wybrać wykonawcę z długoletnim doświadczeniem.
Dobrze, jeśli glazurnik jest polecany przez znajomego lub kogoś z rodziny. Warto zorientować się także, jaki zakres usług świadczy dany wykonawca, np. czy sami musimy zająć się zabezpieczeniem wyposażenia mieszkania, organizować wywóz gruzu i innych pozostałości. Ponadto niektórzy wykonawcy realizują zlecenia tylko z materiału powierzonego, podczas gdy inni oferują zakup płytek w niższej cenie, korzystając ze współpracy z hurtowniami i składami budowlanymi. Dobry fachowiec powinien także umieć doradzić w wyborze odpowiedniego rodzaju płytek oraz powiedzieć o sposobach ich czyszczenia i konserwacji.

Proszę czekać - ładowanie treści...