Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Prace wysokościowe usługi, oferty - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Dodano
Sprzątanie po zalaniu Włocławek

Sprzątanie po zalaniu Włocławek

Włocławekkujawsko-pomorskie 2020-10-15
znajdzto.plUsługi / Prace wysokościowe
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu PRACE WYSOKOŚCIOWE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu PRACE WYSOKOŚCIOWE z miast:

Bezpieczeństwo na wysokościach

 

Proces prawnego uregulowania kwestii bezpieczeństwa związanych z pracami na wysokościach został zapoczątkowany w połowie XIX w. w Anglii. W Polsce pierwsze rozporządzenie o bezpieczeństwie i higienie pracy zostało wydane w 1928 r.

 

Przez kolejne lata wydawano kolejne regulacje, które odnosiły się do prac niebezpiecznych w poszczególnych gałęziach przemysłu. Kluczowym momentem było wejście Polski do Unii Europejskiej i dostosowanie prawa do regulacji unijnych. Według przepisów za pracę na wysokościach należy uważać działania wykonywane na poziomie 1m powyżej powierzchni gruntu. Nie dotyczy to jednak miejsc, które wprawdzie są położone wyżej, ale są otoczone ścianami lub zabezpieczone konstrukcjami stałymi, chroniącymi przed upadkiem. Prawo europejskie uznaje sektor budownictwa za szczególnie niebezpieczny. Najczęściej bowiem na terenach budowy dochodzi do wypadków, których przyczyną jest błąd ludzki, techniczny czy też organizacyjny. 
Obecnie na rynku działają firmy, które świadczą usługi wysokościowe, inaczej alpinistyczne. Zakres usług dotyczy zarówno prac budowlanych, np. dekarskich, montażu opierzeń, napraw rur, rynien, odwodnień, jak i innych prac wysokościowych, np. montaż zabezpieczeń przeciw ptakom, usuwanie sopli, oblodzeń, montaż systemów asekuracyjnych, mycie elewacji, prace malarskie na elewacjach, ocena stanu technicznego budynków. Obowiązkiem właściciela firmy świadczącej usługi wysokościowe jest zapewnienie bezpieczeństwa pracy swoim pracownikom. Mogą bowiem w trakcie wykonywania działań wystąpić problemy z przebiegiem pracy i jej organizacją, problemy z zachowaniem pracowników czy problemy z maszynami i narzędziami w czasie pracy. Pracownicy powinni być zaznajomieni z przepisami i instrukcjami dotyczącymi wykonywania konkretnych prac, wiedzieć jakie zagrożenia niosą ze sobą prace na wysokościach i jaki sprzęt i odzież ochronną są zobowiązani zakładać.
W sytuacji, gdy nie można wyeliminować ryzyka upadku z wysokości w trakcie prac na wysokościach, korzysta się z dodatkowych zabezpieczeń, jak bariery, siatki ochronne przy pracach elewacyjnych, balustrady, pokrywy otworów na dachach. Pracownicy firm świadczących usługi na wysokościach posiadają ponadto indywidualne środki ochrony – pasy i szelki bezpieczeństwa oraz linki mocowane do stałych elementów budynku, amortyzatory spadania i urządzenia samoblokujące.

 

 

 

 


 

Proszę czekać - ładowanie treści...