Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Okna balkonowe, dachowe, drewniane, pcv i plastikowe do domu - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu OKNA z województw: Zobacz ogłoszenia z działu OKNA z miast:

Okna balkonowe, dachowe, drewniane, plastikowe...

 

Podstawową funkcją okien jest zamknięcie otworów w ścianach i dachu. Przy wyborze miejsca, w którym ma być zamontowane okno, bierze się pod uwagę jak najlepsze oświetlenie wnętrza budynku.

 

Dobór odpowiedniego okucia pozwala na otwieranie okien w określony sposób. Obecnie na rynku możemy wybrać okna, których skrzydła w ogóle się nie otwierają, okna uchylne, rozwieralne, uchylno-rozwieralne, przesuwne i obrotowe. Okna spełniają także funkcję estetyczną. Rodzaj materiału, z którego są zrobione okna, powinien być dopasowany do stylistyki budynku. Na rynku oferowane są okna drewniane, z tworzyw sztucznych, ze stopów aluminium oraz okna stalowe. Jeszcze kilka lat temu najbardziej popularne były okna z PVC, obecnie równie dużą popularnością cieszą się także okna drewniane.
Okna z innych materiałów, jak ze stali czy aluminium, znajdują zastosowanie w dużych obiektach usługowych, galeriach handlowych, budynkach przemysłowych, gdyż wykazują dużą wytrzymałość i sprężystość. Na rynku polskim funkcjonuje prężnie dwudziestu producentów stolarki okiennej. Oprócz tego jest wiele małych warsztatów i zakładów, które zajmują się produkcją okien, jednak ograniczają do rynku lokalnego. W produkcji okien w Polsce najczęściej wykorzystuje się systemy profili Aluplast, Veka, Rehau, Brügmann czy Schüco. Różnice w profilach wynikają z grubości ścianek, składu chemicznego, rodzaju wzmocnień, szerokości i wykończenia krawędzi. Obecnie producenci oprócz okien standardowych o parametrach spełniających wymogi przepisów budowlanych, oferują okna o podwyższonych parametrach bezpieczeństwa, o zwiększonej izolacji termicznej czy wyróżniające się estetyką wykonania. Dzięki wprowadzeniu szerokiej gamy kolorystycznej oklein i zastosowaniu różnych technik wykańczania wzrosło znaczenie okna jako elementu dekoracyjnego budynku. Klienci jednak oczekują od okien, oprócz odpowiedniej izolacji termicznej i walorów estetycznych, spełnienia jak najwyższych standardów bezpieczeństwa.
Nowoczesne okna antywłamaniowe posiadają oznaczenia długości czasu, przez jaki okno stawia opór przed złodziejem - od WK1 do WK6. Stosuje się także stalowe rygle hakowe, które mocują się w zaczepach w ościeżnicy, co uniemożliwia wyważenie. Innym systemem są rolki w kształcie grzybków, które zahaczone są do zaczepów antywyważeniowych przytwierdzonych do ramy okna. Dobrym rozwiązaniem jest także montowanie w klamkach zamków na klucz, co uniemożliwia obrót klamką, po przekręceniu klucza.

 

 

 

 

 

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...