Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Instalacje gazowe w domu i w budynkach - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu INSTALACJE GAZOWE z województw: Zobacz ogłoszenia z działu INSTALACJE GAZOWE z miast:

Gdzie montować gazowe urządzenia grzewcze?

 

Gaz ziemny dostarczany do polskich mieszkań jest paliwem bezpiecznym, pod warunkiem przestrzegania podstawowych norm bezpieczeństwa w trakcie jego użytkowania.

 

Gazowe urządzenia grzewcze można montować w pomieszczeniach, które spełniają normy dotyczące wysokości, wielkości, posiadają zamontowaną wentylację oraz system odprowadzania spalin i dopływu powietrza do spalania. Przy montażu urządzeń należy brać pod uwagę przepisy zawarte w Polskich Normach oraz instrukcje i zalecenia opracowane przez producenta konkretnego urządzenia. Urządzenia gazowe o mocy poniżej 30kW, które posiadają otwartą komorę spalania, mogą być montowane w kuchni, łazience lub pomieszczeniu technicznym. W pokojach natomiast mogą być montowane piece z zamkniętą komorą spalania, jeśli zostaną zastosowane przewody koncentryczno-spalinowe.
Z kolei kotły gazowe mogą być instalowane tylko tam, gdzie czas przebywania osób nie przekracza w ciągu doby 4 godzin. Wysokość pomieszczenia musi wynosić przynajmniej 2,2 m, a w budynkach wzniesionych przez 15 grudnia 2002 r. minimum 1,9 m. Urządzenia z otwartą komorą spalania powinny znajdować się w pomieszczeniach o wielkości minimum 8 m3, a piece gazowe z zamkniętą komorą spalania przynajmniej 6,5 m3. Kluczowa dla pracy urządzeń gazowy jest sprawna wentylacja, a więc dobry przepływ powietrza. Powinny być więc zamontowane kratki wywiewowe w odpowiednich miejscach o przekroju 200 cm2. Przewody kominowe do wentylacji grawitacyjnej muszą mieć przekrój przynajmniej 0,0016 m2.
Należy pamiętać, że wszelkie samodzielne przeróbki w instalacji gazowej, a także nieszczelna instalacja gazowa lub jej zły stan techniczny mogą być przyczyną zaczadzenia się mieszkańców. Prawo budowlane nakłada na właścicielach i zarządców budynków obowiązek przeprowadzania regularnych przeglądów instalacji gazowych i urządzeń. Przeprowadzaniem kontroli zajmują się upoważnione do tego osoby. Na rynku usługowym działa wiele firm oferujących montaż instalacji i urządzeń gazowych oraz przeglądy instalacji gazowych. Okresowe kontrole mogą być przeprowadzane jednak tylko przez osoby posiadające uprawnienia budowlane i kwalifikacje zawodowe.

 

 

   

 

 

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...