tagi brukarstwo i układanie kostki
brukarskie, kamień polny, układanie kostki
zobacz więcej
Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Brukarstwo, układanie kostki brukowej i granitowej, usługi - ogłoszenia znajdzto.pl (2)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Dodano
UKŁADANIE PŁYTKI CHODNIKOWE KOSTKA BETONOWA BRUKOWA PODKARPACKIE

UKŁADANIE PŁYTKI CHODNIKOWE KOSTKA BETONOWA BRUKOWA PODKARPACKIE

Rzeszówpodkarpackie 2019-05-18
znajdzto.pl / ... / Budowa domu / Brukarstwo i układanie kostki
BRUKARSTWO RZESZÓW UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ GRANITOWEJ RZESZÓW

BRUKARSTWO RZESZÓW UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ GRANITOWEJ RZESZÓW

Rzeszówpodkarpackie 2019-05-18
znajdzto.pl / ... / Budowa domu / Brukarstwo i układanie kostki
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu BRUKARSTWO I UKŁADANIE KOSTKI z województw: Zobacz ogłoszenia z działu BRUKARSTWO I UKŁADANIE KOSTKI z miast:

Jaką wybrać kostkę?

 

Decydując się na wyłożenie podjazdu czy chodnika kostką brukową, pierwszym krokiem będzie wybranie wśród szerokiej oferty firm brukarskich odpowiedniego wykonawcy.

 

Oprócz tego warto wiedzieć, jakie rodzaje kostek brukowych oferują producenci. Kostkę brukową możemy wybrać ze względu na materiał, kształt, rozmiar, fakturę i kolor. Niemałe znaczenie ma także podłoże i przeznaczenie kostki pod względem intensywności eksploatacji. Dlatego warto ustalić, jakie parametry są dla nas priorytetowe – wytrzymałość, zdolność wchłaniania wody, ścieralność czy może wygląd. Wśród kostek betonowych oferowane są dwa typy – kostka brukowa standardowa oraz szlachetna. Pierwszy typ nazywany jest także przemysłowym. Używana jest do układania chodników, na parkingach, w parkach. Posiada kształt prostokątny lub podwójnej litery T. Najczęściej jest szara i posiada gładką powierzchnię.
Drugi typ kostki wymaga specjalnej obróbki w trakcie produkcji lub już po jej zakończeniu. Czynności te mają na celu osiągnięcie walorów estetycznych i odpowiedniej funkcjonalności, np. zwiększenie właściwości antypoślizgowych. Wśród kostek szlachetnych najczęściej spotyka się kostki o powierzchni płukanej, łupanej, szczotkowanej, postarzanej, strukturalnej. Kostka brukowa może być wykonana z betonu, np.  dwuwarstwowa (z betonu i żwiru) lub jednowarstwowa. W ofercie jest także kostka kamienna i wykonana z kamienia polnego, tzw. kocie łby.
Niemałe znaczenie przy wyborze kostki brukowej ma także jej kształt. Do wyboru mamy formę kwadratu, cegiełki, trapezu, fali, kości lub młotka. Wielkość kostek brukowych wpływa na ich wytrzymałość. Mogą mieć grubość 4, 6, 8, a nawet 10 lub 14 cm. Aby nasz chodnik czy taras był miły dla oka, można wybrać kostkę o bardziej interesującym kolorze niż tylko szary. Oferowane są bowiem kostki w kolorze melanżu, w skład którego wchodzą dwie lub trzy barwy, jak również zawierające kolory mieniące się kolorami tęczy.

 

 

 

Proszę czekać - ładowanie treści...