Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Bramy garażowe, ogrodzeniowe, wjazdowe, segmentowe i przesuwne - ogłoszenia znajdzto.pl (1)

Na mapie prezentujemy oferty z poniższej listy ogłoszeń z poprawnie podaną lokalizacją (miasto i ulica). Przejście na kolejną listę ogłoszeń powoduje odświeżenie danych na mapie
Foto Tytuł ogłoszenia Lokalizacja Dodano
GARAŻE BLASZANE, WIATY, MAGAZYNY, KOJCE, HALE- PRODUCENT

GARAŻE BLASZANE, WIATY, MAGAZYNY, KOJCE, HALE- PRODUCENT

Nowy Sączmałopolskie 2021-01-19
znajdzto.pl / ... / Budowa domu / Bramy
Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu BRAMY z województw: Zobacz ogłoszenia z działu BRAMY z miast:

 

Rodzaje bram wjazdowych

 

 

Wybierając bramę wjazdową, należy wziąć pod uwagę kilka czynników – ilość miejsca na podjeździe, środki finansowe oraz stylistykę bramy, która powinna pasować do architektury domu i ogrodu.

 

Producenci bram oferują różnego rodzaju rozwiązania. Do wyboru mamy bramy przesuwne, które z reguły posiadają jedno skrzydło. Przy montażu takiej bramy wymagane jest, aby ogrodzenie wzdłuż którego przesuwa się brama, było odpowiednio długie w linii prostej, aby skrzydło mogło się schować za ogrodzenie. Inną opcją jest zastosowanie dwóch węższych bram, które będą się przesuwać po obu stronach ogrodzenia. Należy zwrócić uwagę, aby skrzydło bramy nie zasłaniało furtki w pozycji otwarcia. Najrzadziej spotykanym typem bramy wjazdowej jest brama panelowa, której elementy nachodzą na siebie. Bramy przesuwne są idealne na podjazdy, gdzie odległość od garażu do ogrodzenia pozwala tylko na zaparkowanie auta. Bramy przesuwne mogą być samonośne lub szynowe.
Brama samonośna jest rozwiązaniem droższym, ale jest łatwiejsza w konserwacji. W przypadku bramy szynowej co jakiś czas wymagane jest usuwanie zanieczyszczeń zbierających się w szynie, a w okresie zimy problemem może być zalegający śnieg i lód. Na rynku oferowane są także bramy rozwierane jedno lub dwuskrzydłowe. Kąt rozwarcia skrzydeł wynosi 90-100 st. Zgodnie z przepisami brama musi otwierać się do środka posesji, dlatego przy wyborze należy uwzględnić także szerokość skrzydeł, które mogą zajmować na podjeździe dość dużo miejsca. W przypadku wąskiej drogi dojazdowej bramę można cofnąć w głąb działki względem linii ogrodzenia. Bramy jednoskrzydłowe stosowane są na podjazdach wąskich i długich, jednak ręczne otwieranie skrzydła sięgającego nawet 3m może być dość trudne. Obecnie najbardziej znanymi producentami bram jest Hormann, Came, Krispol, Nice, Novoferm.

Proszę czekać - ładowanie treści...